Cieszyński portal sportowy - siatkowka

aktualności

Najlepsze pary plażowe ponownie w Cieszynie
08.07.2021
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn
Główne zdjęcie aktualności

W trzeci weekend lipca Cieszyn będzie tętnił plażowym życiem. To dlatego, że po raz siódmy zawitają do niego rozgrywki Plaży Open. Oznacza to jedno, w centrum Cieszyna siatkówki plażowej na najwyższym poziomie, emocji sportowych oraz dobrej zabawy nie zabraknie. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla kibiców, którzy wybiorą się na to wydarzenie.


Cieszyńska Plaża Open w tym roku rozegrana zostanie w trzech lokalizacjach. Rynek w Cieszynie – to będzie główne miejsce wydarzenia i tu znajdować się będzie pierwsze z boisk. Dwa kolejne zlokalizowane będą na kąpielisku miejskim, natomiast czwarte stworzone zostanie w kompleksie boisk „Sport Park”.


Obecnie trwają rejestracje do zawodów i zakończą się one w poniedziałek późnym wieczorem. Pełną listę uczestników turnieju kobiet, jak i turnieju mężczyzn, poznamy we wtorek. W piątek 16 lipca rozegrane zostaną eliminacje, natomiast dzień później wystartuje turniej główny Plaży Open w Cieszynie. Polskie i zagraniczne duety powalczą o pulę 26 000 zł (13 000 zł – turniej kobiet, 13 000 zł – turniej mężczyzn).


Wiele atrakcji czeka na osoby, które wybiorą się dopingować najlepsze polskie pary. W piątek wszystkich czeka nie lada gratka. Do Cieszyna zawita Jastrzębski Węgiel, obecny mistrz Polski. O 18:00 rozegrany zostanie mecz pokazowy Jastrzębski Węgiel vs Przedstawiciele Cieszyna. Jastrzębianie zabiorą ze sobą do Cieszyna puchar za mistrzostwo Polski oraz złoty medal, które będzie można podziwiać w trakcie turnieju.


W sobotę o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty siatkarskie dla dzieci. Te poprowadzi olimpijka z Rio de Janeiro, multimedalistka mistrzostw Polski, a obecnie także dyrektor sportowa Plaży Open 2021 – Monika Brzostek. Natomiast wieczorem organizatorzy Plaży Open mają propozycję dla starszych kibiców. Na Wzgórzu Zamkowym o godzinie 20:00 odbędzie się Beach After Party. Z kolei o 21:30 wystartuje kino plenerowe. Przez cały czas trwania turnieju odbywać się będzie wiele zabaw i konkursów z nagrodami.


Przedsmakiem zmagań seniorskich będzie Młoda Plaża Open, która rozpocznie się już w najbliższy weekend. W sobotę, 10 lipca na Kąpielisku Miejskim swoje spotkania rozegrają kategorie wiekowe: do lat 15 i do lat 19. Finały kategorii U-19 odbędą się 17 lipca na cieszyńskim rynku w trakcie Plaży Open.

 

Tekst i fot. BDB Event

 

Udostępnij:
menu