Cieszyński portal sportowy - siatkowka

Walec się nie zatrzymuje
25.10.2023
Cieszyn

Siatkarze Talent Sferawent Cieszyn w dniach 21 i 23 października 2023 roku rozegrali kolejne dwa spotkania w ramach 1 Ligi Śląska Mężczyzn. Najpierw do Cieszyna zawitała ekipa Volley Dąbrowa Górnicza, która bardzo dobrze rozpoczęła ten pojedynek wygrywając pierwszego seta do 19. Mimo to cieszynianie zdobyli komplet punktów wygrywając kolejne trzy partie.

Talent Sferawent Cieszyn - Volley Dąbrowa Górnicza 3:1 (19:25, 25:9, 25:19, 25:18)

Z kolei 23 października do Cieszyna zawitała ekipa BBTS Włókniarz Bielsko-Biała. Był to zaległy mecz pierwszej kolejki. Pierwsze dwa sety były pod kontrolą gospodarzy, dobra gra zza linii 9-go metra oraz skuteczne ataki pozwoliły na prowadzenie w meczu 2:0. Trzeci set lepiej zaczęli goście od prowadzenia 5:2. Zdecydowanie poprawili swoją jakość gry, my natomiast podawaliśmy rękę prostymi błędami. Mimo wyrównania w tym secie, kilku piłek meczowych w górze to bielszczanie wygrali trzecią partię. Set nr 4 to koncertowa gra talenciaków. Narzucenie swojej gry i prowadzenie 8:2 czy 18:10 dało spokojną wygraną w tym secie i całym spotkaniu.

Talent Sferawent Cieszyn - BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 3:1 (25:15, 25:17, 31:33, 25:16)

Tym samym cieszyński walec się nie zatrzymał i odnotował już piąte zwycięstwo! Wielkie brawa dla zawodników i trenerów! Oby tak dalej!