Cieszyński portal sportowy - siatkowka

Siatkarki biją kolejne rywalki
21.11.2017
Jastrzębie, Cieszyn

W miniony weekend 18-19 listopada siatkarki VC Victorii Cieszyn rozegrały kolejne dwa mecze w I Lidze Śląska Kobiet.

W sobotę cieszynianki rywalizowały na wyjeździe z zespołem JKS SMS Jastrzębie. Mecz trwał trzy sety, które padły łupem cieszyńskich seniorek.

JKS SMS JASRZĘBIE - VC VICTORIA CIESZYN 0:3 (21:25; 21:25; 15:25)

Skład: M. Graff, W. Pniok, S. Wiecheć, P. Glajc, M. Husarek, P. Wróbel, J. Gibiec (libero), K. Kupka, P. Zorychta       Trener: Andrzej Husarek, Grzegorz Kosatka

W niedzielne przedpołudnie nasze zawodniczki podejmowały drużynę z Bestwiny, która przyjechała do Cieszyna podrażniona piątkową porażką w Rybniku. Przybyli na mecz kibice z pewnością nie rozczarowali się - spotkanie od pierwszej do ostatniej piłki było zacięte, wyrówane i pełne emocji. Po wygraniu 2 pierwszych setów, w trzecim nasze zawodniczki pozwoliły rywalkom uciec na 0:5 i w konsekwecji do końca partii nie udało się dogonić wyniku. Czwarta część spotkania rozpoczęła się od prowadzenia gości 3:5. Wtedy to do głosu doszły cieszynianki obejmując prowadzenie 10:9, a nastepnie 15:11, 20:17 i 22:19. W tym momencie bestwinianki tylko w sobie znany sposób doprowadziły do remisu 23:23. Nasza drużyna, wspierana przez licznie zebraną publiczność, zachowała w końcówce więcej zimnej krwi i wygrała seta do 23, a całe spotkanie 3:1.

Zdobyte w ten weekend 6 punktów, to - oprócz utrzymania 1 pozycji w tabeli - również prezent dla trenera Andrzeja Husarka, który w minionym tygodniu obchodził swoje urodziny. Wszystkiego najlepszego trenerze!

VC VICTORIA CIESZYN - KSG BESTWINA 3:1 (25:22; 25:16; 16:25; 25:23)

Skład: M. Graff, W. Pniok, S. Wiecheć, D. Kaczmarska, M. Husarek, P. Wróbel, J. Gibiec (libero), J. Szostakow (libero), K. Kupka, P. Glajc, M. Hankus
Trener: Andrzej Husarek, Grzegorz Kosatka

Arcyciekawie zapowiada się najlbiższy mecz cieszynianek. Już w najbliższą sobotę zmierzą się one na wyjeździe z trzecią w tabeli wodzisławską ZORZĄ. W pierwszym spotkaniu obu drużyn w tym sezonie (po 5 setowym horrorze) z wygranej cieszyła się nasza ekipa.