Mistrzowie 1 Ligi Śląskiej!
18.03.2024
Hala sportowa - Uniwersytet Śląski
Sprawdź, jak dojechać

Hala Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie dawno nie gościła na trybunach tylu żywiołowo dopingujących kibiców, co w sobotę 18 marca br. podczas finałowego starcia siatkarzy w ramach 1 Ligi Śląskiej. Talent Sferawent Cieszyn podejmował Tauron Norwid Częstochowę.

Emocje związane z tym meczem dało się już wyczuć na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu. Głośny, wręcz ogłuszający doping od samego początku spotkania miał nieść cieszyński zespół po największy sukces w 10-letniej historii klubu. W pierwszym secie goście z Częstochowy chyba byli zaskoczeni nie tyle świetną, konsekwetną grą naszej ekipy, co wspaniałym dopingiem kibiców. Po zawodnikach przyjezdnych widać było ogromną presję tego meczu. Ostatecznie pierwszą partię wygrali gospodarze 25:18 i gdy z pewnością niektórzy kibice liczyli na szybkie 3:0, goście "dojechali" w drugim secie spotkania. Obie ekipy stworzyły w drugim secie kapitalne widowisko, które ostatecznie na swoją korzyść przechylili gospodarze, wygrywając 35:33! Trzeci set był bardzo emocjonujący, dało się wyczuć oczekiwanie na końcowy triumf gospodarzy. Na szczęście nasi zawodnicy nie ulegli presji i doprowadzili ten mecz do końca wygrywając 25:20 i w całym meczu 3:0!

Talent Sferawent Cieszyn został mistrzem 1 Ligi Śląskiej!

Po meczu nastąpiło oficjalne wręczenie pucharu oraz medali. Co dalej? W dniach 12-14 kwietnia 2024 roku Talent Sferawent Cieszyn będzie rywalizował w turnieju półfinałowym o 2 Ligę. Na ten moment wiemy, że turniej ten rozegrany zostanie w Cieszynie w hali UŚ.

Już teraz serdecznie zapraszamy kibiców!

Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje zawodnikom i trenerom, a także wszystkim związanym z klubem tego niesamowitego, wielkiego osiągnięcia! Jesteśmy z Was dumni!