Cieszyński portal sportowy - siatkowka

Mają ten finał!
11.03.2024
Hala sportowa - Uniwersytet Śląski

Siatkarze Talent Sferawent Cieszyn wywalczyli przepustkę do finałowego starcia 1 Ligi Śląska Mężczyzn. Jest to niewątpliwie wielki sukces cieszyńskiego zespołu, który w półfinałowym dwumeczu pokonał Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Pierwsze półfinałowe starcie odbyło się w Jastrzębiu w piątek 8 marca 2024 roku. Cieszyński zespół pierwszą partię przegrał 25:27, ale były to złe miłego początki. Kolejne trzy sety padły łupem naszej ekipy i całe spotkanie wygrała ona 3:1. To oznaczało, że w rewanżu który odbył się w niedzielę 10 marca w Cieszynie, potrzebowali tylko dwóch setów do awansu.

Niedzielny rewanż oglądało z trybun bardzo wielu kibiców i z pewnością nie mogli oni narzekać na brak emocji. Goście przyjechali bardzo zmotywowani i podrażnieni porażka u siebie w pierwszym meczu. Walka na parkiecie toczyła się set za set...Przy stanie 1:1 w setach i 24:23 w trzeciej partii emocje sięgały zenitu...piłka meczowa, piłka na finał...i wybuch ogromnej radości wśród zawodników i kibiców zgormadzonych w hali UŚ w Cieszynie! Mają to! Mają ten finał! Ostatecznie w tym meczu goście triumfowali 2:3, ale to im wystarczyło talko na mecz o 3 miejsce, w którym 15 marca 2024 roku zmierzą się SK Górnik Radlin.

Z kolei mecz o mistrzostwo 1 Ligi Śląska Mężczyzn pomiędzy Talent Sferawent Cieszyn a Tauron Norwid Częstochowa rozegrany zostanie 16 marca o godz. 18:00 w hali Uniwersytetu śląskiego w Cieszynie! Już teraz zapraszamy na trybuny do głośnego wsparcia naszych siatkarzy! To będzie niesamowicie emocjonujący wieczór!

Brawo Panowie!

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - Talent Sferawent Cieszyn 1:3 (27:25, 16:25, 28:30, 21:25)

Talent Sferawent Cieszyn - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 18:25, 25:23, 13:25, 9:15)