Cieszyński portal sportowy - siatkowka

Dziękujemy za walkę!
04.05.2023
Żychlin

W dniach 28-30 kwietnia 2023 roku w Żychlinie odbył się finałowy turniej o awans do II Ligę Mężczyzn. Po świetnym występie w turnieju półfinałowym, siatkarze Talent Sfeerawent Cieszyn mogli zmierzyć się w finale z drużynami: Volley Team Żychlin, TSK Orzeł Osiek, METPRIM Volley Radomsko.

W pierwszym meczu cieszyńscy siatkarze rywalizowali z TSK Orzeł Osiek. Pierwsze dwa sety padły łupem naszej drużyny, ale mimo to nie udało się zamknąć tego meczu w trzech partiach. Orły z Osieka doprowadziły do tie-breaka w którym również okazali się lepsi i wygrali 3:2. Drugi mecz przeciwko ekipie z Radomska zaczął się podobnie, czyli od wygranej pierwszej partii przez nasz zespół. Jednak kolejne sety wygrali rywale i cały mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla Radomska. Po tej przegranej było już wiadomo, że Talent Sferawent Cieszyn nie awansuje do II Ligi. Na zakończenie turnieju nasi siatkarze zagrali z gospodarzami Volley Team Żychlin. Niestety w tym meczu nie udało się ugrać ani jednego seta i mecz zakończył się wynikiem 0:3 dla gospodarzy, którzy tym samym awansowali do II Ligi!

Naszym siatkarzom serdecznie gratulujemy wielkiego osiągnięcia jakim był udział w turnieju finałowym o awans do II Ligi! Jesteśmy z Was dumni i dziękujemy za zostawione na parkiecie serce! Teraz pora na zasłużony odpoczynek!