Cieszyński portal sportowy - siatkowka

Dwa dni, dwa mecze, dwie wygrane
23.10.2017
Żywiec/ Cieszyn

Weekend 21-22 października dla siatkarek VC Victorii Cieszyn był bardzo ciężki. Cieszynianki rozegrały dwa mecze w ramach I Ligi Śląskiej Kobiet. Oby dwa wygrały.

W sobotni wieczór siatkarki cieszyńskiego klubu VC VICTORIA podejmowały na własnym parkiecie drużynę TS STAL ŚRUBIARNIA / SMS ŻAPN Żywiec. Gospodynie nie dały szans rywalkom rozstrzygając spotkanie na swoją korzyść w 3 setach.

VC VICTORIA CIESZYN - TS STAL ŚRUBIARNIA / SMS ŻAPN ŻYWIEC 3:0 (25:20; 25:23; 25:19)

Skład: M. Graff, W. Pniok, S. Wiecheć, D. Kaczmarska, A. Adamczyk, M. Husarek, J. Gibiec (libero), P. Wróbel, P. Glajc, P. Zorychta.
Trener: Andrzej Husarek.

Niespełna 24 godziny po zwycięstwie odniesionym nad rywalkami z Żywca, cieszynianki zmierzyły się w Rybniku z tamtejszym UKS JEDYNKA ERBUD Rybnik. To ostatnie z 4 spotkań rozegranych przez nasz zespół w ciągu ostatnich 10 dni. Ten istny siatkarski maraton nasze zawodniczki zakończyły wygraną.

Skuteczna gra blokiem niestety nie wystarczyła na dobrze dysponowane zawodniczki z Rybnika, które pierwszą partię wygrały w pełni zasłużenie do 17. II set to zdecydowanie lepsza zagrywka i pewniejsza gra gości. Pozwoliło to cieszyniankom na osiągnięcie przewagi (13:6; 20:11) i doprowadzenie w meczu do remisu. Wygrana przyjezdnych w tym secie ani przez moment nie była zagrożona. Powoli tradycją staje się, iż najbardziej widowiskowe są trzecie sety rozgrywane przez naszą drużynę. Długie, widowiskowe akcje, ambitna walka o każdą piłkę spowodowały, że żadna z drużyn nie była w stanie wypracować bezpiecznej przewagi. Co prawda UKS JEDYNKA ERBUD wyszedł na prowadzenie 11:8 ale nasze zawodniczki szybko wróciły do swojej dobrej gry i wyszły na prowadzenie - najpierw 12:11, a chwilę później 15:11. Po kolejnych akcjach jednak to rybniczanki były lepsze i prowadziły 20:18. Dzięki skutecznej zagrywce naszej rozgrywającej i - ponownie - skutecznej grze całego zespołu, na tablicy wyników pojawił remis 22:22. Emocjonującą końcówkę tego seta na przewagi wygrała drużyna z Cieszyna. W IV secie - pomimo słabego początku, zawodniczki A. Husarka opanowały wydarzenia na boisku doprowadzając do remisu 7:7. Od tego momentu rybnicka publiczność oglądała kolejną w tym spotkaniu walkę "punkt za punkt". Przy stanie 15:14 nasze zawodniczki zaczęły dominować na parkiecie, co natychmiast znalazło potwierdzenie w wyniku (22:14). Ostatni zryw gospodyń nie wystarczył na doprowadzenie do tie break'a więc kolejne 3 punkty jadą do Cieszyna.

UKS JEDYNKA ERBUD RYBNIK - VC VICTORIA CIESZYN  1:3 (25:17; 14:25; 27:29; 18:25)

Skład: M. Graff, W. Pniok, S. Wiecheć, A. Adamczyk, D. Kaczmarska, M. Husarek, J. Gibiec (libero), P. Glajc, M. Hankus
Trener: Andrzej Husarek

Po 7 kolejkach nasze zawodniczki z 15 punktami zajmują 2 miejsce w tabeli grupowej. Zawodniczki VC VICTORIA Cieszyn (podobnie jak lider - MKS ZORZA Wodzisław Śl.) mają jednak rozegrany 1 mecz więcej.

TABELA

Kolejnymi rywalkami cieszynianek będzie GLKS WILKOWICE. Mecz odbędzie się 04.11.2017 o godz. 18:00 w hali przy Al. J. Łyska.