Cieszyński portal sportowy - siatkowka

A jednak...zagrają w finale!
15.04.2024
Hala sportowa - Uniwersytet Śląski

W dniach 12-14 kwietnia 2024 roku w hali Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie rozgrywany był turniej półfinałowy o awans do 2 ligi.

W pierwszym dniu turnieju półfinałowego o wejście do 2 ligi mężczyzn nasza drużyna po bardzo zaciętym spotkaniu niestety uległa ekipie z SPS Walce 2:3. W drugim spotkaniu drużyna SPS Modeko Brzeg Dolny pokonała zespół z UKS ŻAK Krzeszyce 3:0.

W drugim dniu turniejowym UKS ŻAK Krzeszyce pokonał w pięciu setach SPS LZS WALCE. Rozstrzygnięcie przyniósł bardzo emocjonujący tie -break gdzie Walce prowadziły już 7:1, a jednak zeszli pokonani z parkietu.
W drugim meczu soboty Talent Sferawent Cieszyn zagrał z wczorajszym zwycięzcą SPS MODEKO Brzeg Dolny. Fantastyczna gra naszej drużyny przy ogłuszającym dopingu kibiców pozwoliła wyjść na prowadzenie 2:1. W czwartym secie od wyniku 14:14 coś się jednak zacięło w naszej grze i ostatecznie po bardzo zaciętym spotkaniu cieszyniacy zeszli z parkietu pokonani w tie-breaku 10:15.

W pierwszym niedzielnym meczu zwycięstwem 3:1 nad SPS WALCE drużyna SPS MODEKO Brzeg Dolny zapewniła sobie pierwsz emiejsce w turnieju i awans do finałów. Tym samym stworzyła się szansa na awans dla naszej drużyny, która do tej pory miała dwie porażki po tie-breakach. Warunek? Zwycięstwo w meczu z UKS ŻAK Krzeszyce. Dzięki fantastycznej grze naszej drużyny ten warunek udało się spełnić i cieszyniacy mogą się cieszyć z awansu do turnieju finałowego. Po dwóch meczach przegranych ciężko było o optymizm, ale to jest sport a w nim wszystko może się zdarzyć. Wygrana z Krzeszycami 3:0 (11:25, 13:25, 18:25) dała wielki sukces naszej drużynie!

Teraz pozostaje czekać na informacje gdzie nasza drużyna zagra turniej finałowy. Gratulujemy i już teraz trzymamy kciuki!!