Cieszyński portal sportowy - siatkowka

Siatkarki wicemistrzyniami Śląska!
09.04.2018
Sala sportowa al. Jana Łyska

W ostatniej kolejce I ligi śląskiej kobiet cieszynianki podejmowały KS BURZA MOSiR Mikołów. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego mecz zapowiadał się jako hit kolejki i sezonu bowiem decydował o tytule wicemistrzowskim na Śląsku. Mikołowianki musiały wygrać, cieszyniankom do zdobycia upragnionego 2 miejsca wystarczyło wygranie 2 setów. I faktycznie - od pierwszej piłki spotkanie nie rozczarowało kibiców, którzy niemal w 100% wypełnili halę przy Al. Łyska. Długie akcje, efektowne obrony sprawiały, że z każdą akcją mecz był coraz emocjonujący.

Pierwszego seta na swoją korzyść mikołowianki rozstrzygnęły dopiero w ostatnich 2 akcjach, w drugim cieszynianki prowadząc 24:19 "zacięły" się i na tablicy wyników pojawił się wynik 24:24. Nasze zawodniczki opanowały jednak nerwy i wygrały go na przewagi do 25! Trzeci set to dominacja gości od samego początku i łatwa wygrana do 16. W tej sytuacji 4 partia stała się dla naszego zespołu setem sezonu. I faktycznie taki był - podopieczne trenerów G. Kostaki i A. Husarka zagrały koncertowo wygrywając go do 19!!!

Po niemal 2h mecz zakończył się wygraną gospodyń w tie break'u do 9. Mecz jak na hit kolejki / sezonu przystało z pewnością nie rozczarował. Zawodniczki obu zespołów - przy ogromnym wsparciu kibiców - stworzyły fantastyczne, siatkarskie widowisko. Dla VC VICTORII sezon jeszcze się nie skończył. W ostatni weekend kwietnia cieszynianki powalczą w Lubsku o awans do II ligi ogólnopolskiej.

GRATULUJEMY WICEMISTRZOSTWA I TRZYMAMY KCIUKI!

VC VICTORIA Cieszyn - KS BURZA MOSiR Mikołów 3:2 (23:25; 27:25; 16:25; 25:19; 15:9)

Skład: M. Graff, W. Pniok, A. Adamczyk, S. Wiecheć, M. Husarek, P. Glajc, J. Gibiec (libero), K. Nosal (libero), M. Hankus, K. Kupka, P. Wróbel
Trenerzy: G. Kosatka, A. Husarek