II Liga dla Olsztyna
21.05.2018
Sala sportowa al. Jana Łyska

PIĄTEK, 18.05.2018:

W meczu otwarcia finałowego turnieju o awans do II ligi siatkówki kobiet cieszynianki pokonały TKS-T Budowlani II Toruń 3:0. W pierwszym secie widać było nerwowość w grze naszego zespołu, co z pewnością miało wpływ na wynik. Gdy jednak zawodniczki trenerów Kosatki i Husarka „weszły w mecz”, przewaga torunianek stopniała niemal błyskawicznie. Sygnał do walki dała M. Husarek, która zagrywką odrobiła 6 pkt i wyprowadziła Victorię na prowadzenie. Kolejne sety to pewna gra cieszynianek i zasłużone zwycięstwo.

VC VICTORIA Cieszyn – TKS-T BUDOWLANI II Toruń 3:0 (25:22; 25:18; 25:18)

TRENERZY: G. Kosatka, A. Husarek

Po 2 wygranych przez VKS Borowa Wieś / Burza Mikołów setach chyba żaden z kibiców w cieszyńskiej hali nie spodziewał się, że młodziutkie olsztynianki stać na odrobienie strat. Tymczasem w 3 secie rozbiły one starsze od siebie rywalki do 13! Kiedy w IV partii na tablicy wyników było 20:14 dla Mikołowa, ambitnie grające olsztynianki zaczęły swój show – najpierw doprowadziły do remisu, by ostatecznie wygrać tego seta do 25! Rozbite zawodniczki z Mikołowa w tie-break’u zdołały ugrać tylko 6 pkt. więc z wygranej cieszyła się drużyna olszyńskiego UKS-u. Sukces uczennic z Olsztyna jest tym bardziej wart podkreślenia ponieważ niektóre z nich rano (w Olsztynie!) zdawały egzaminy maturalne, a już 7h później walczyły na drugim końcu Polski o swoje marzenia. Swoją postawą na parkiecie udowodniły, że sport rządzi się swoimi prawami (UKS prosił o przełożenie meczu na sobotę ale niestety nie było na to zgody rywalek), a kibice jeżdżący za swoim zespołem po całej Polsce to prawdziwy „7 zawodnik”.  BRAWO!

VKS Borowa Wieś / BURZA Mikołów – UKS CHEMIK Olsztyn 2:3 (25:22; 25:19; 13:25; 25:27; 6:15)

SOBOTA, 19.05.2018:

W pierwszym meczu 2-go dnia turnieju finałowego UKS CHEMIK Olsztyn wygrał z TKS-T BUDOWLANI II Toruń 3:1. Torunianki w pierwszym secie - prezentując niezły poziom - odniosły łatwe zwycięstwo do 16. Kolejne 3 partie to jednak zdecydowana dominacja Chemika i wygrane odpowiednio do 19, 15 i 13.

TKS-T BUDOWLANI II Toruń – UKS CHEMIK Olsztyn 1:3 (25:216; 19:25; 15:25; 13:25)

W meczu, który najbardziej tego dnia interesował cieszyńskich fanów siatkówki, nasze zawodniczki musiały uznać wyższość gości z Mikołowa. 2 pierwsze sety to prawdziwa wymiana siatkarskich ciosów. Publiczność, która szczelnie wypełniła halę przy Al. Łyska oglądała kawał dobrej siatkówki. Niestety, w kluczowych momentach więcej zimnej krwi zachowały mikołowianki wygrywając obie partie na przewagi odpowiednio do 24 i 25. W III odsłonie zawodniczki Burzy wypracowały kilkupunktową przewagę, której nie oddały do końca odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo do 18. Tym samym cieszynianki, aby marzyć o awansie do II ligi niedzielny mecz z Chemikiem musiały wygrać. Nie był to jedyny warunek – dodatkowo torunianki musiały urwać punkty ekipie z Mikołowa...

VC VICTORIA Cieszyn – VKS BOROWA WIEŚ / BURZA Mikołów  0:3 (24:26; 25:27; 18:25)

SKŁAD: M. Graff, W. Pniok, M. Husarek, S. Wiecheć, A. Adamczyk, D.Kaczmarska, J. Gibiec (libero), P.Glajc, K. Kupka, M. Hankus, K. Nosal (libero), P. Wróbel, L. Kozyra

NIEDZIELA, 20.05.2017:

Mikołowianki podbudowane sobotnią wygraną z gospodyniami w swoim 3 meczu turnieju bezdyskusyjnie pokonały torunianki 3:0. W tym momencie jasne było, że ich ewentualny awans do II ligi zależy od wyniku ostatniego meczu – VICTORIA – CHEMIK. Mecz podopiecznych duetu G. Kosatka, Husarek do złudzenia przypominał sobotni mecz z Burzą – walka punkt za punkt i przegrane naszej drużyny w dwóch setach do 23. Pierwsza partia padła łupem olsztynianek do 18 więc ich awans do II ligi stał się faktem

VKS Borowa Wieś / BURZA Mikołów – TKS-T BUDOWLANI Toruń 3:0 (25:14; 25:11; 25:15)

UKS CHEMIK Cieszyn – VC VICTORIA Cieszyn  3:0 (25:18; 25:23; 25:23)

Reasumując – uczennice olsztyńskiego UKS-u w pełni zasłużenie wygrały cieszyński turniej prezentując ciekawą i widowiskową siatkówkę. Swoim piątkowym meczem z KS Burza MOSiR Mikołów udowodniły, że konsekwentna i cierpliwa gra do końca się opłaca. Jako jedyne wyjeżdżają z Cieszyna bez porażki. Dodajmy, że olsztynianki to ósma drużyna Mistrzostw Polski juniorek w tym sezonie. Życzymy im powodzenia w II lidze.

Co do naszej drużyny – sezon 2017/2018 był sezonem więcej niż dobrym. Dziewczyny zdobyły wicemistrzostwo Śląska, wygrały turniej półfinałowy o awans do II ligi rozgrywany w Lubsku, a w cieszyńskim finale w kilku akcjach zabrakło szczęścia, a może po prostu boiskowego cwaniactwa.. Przegrane sety z Mikołowem do 24 i 25 oraz z Olsztynem dwa razy do 23 pokazują, że awans nie był nierealny. Dzisiaj pewnie jest niedosyt i żal ale z drugiej jednak strony chyba niewielu kibiców na początku sezonu przypuszczało, że siatkarski sezon w Cieszynie będzie trwał aż do maja. Tak więc gratulacje dla zawodniczek i trenerów. Podziękowania dla władz miasta za wsparcie i pomoc. Ogromne podziękowania należą się również - a może przede wszystkim - kibicom, którzy każdego dnia turnieju (w meczach ligowych również) wypełniali cieszyńską halę niemal w 100% wspierając dziewczyny głośnym dopingiem.

Dziękujemy i do zobaczenia w nowym sezonie!